O vytvoření vlastní sociální sítě Trump hovořil poté, co provozovatelé sociálních sítí facebook a twitter zrušili jeho profily v souvislosti s útoky na sídlo amerického parlamentu Kapitol z letošního 6. ledna. Podle agentury Bloomberg twitter, kde Trumpa sledovalo až 80 milionů profilů, vyloučil bývalého prezidenta natrvalo. V případě facebooku je Trumpův profil zablokován nejméně do roku 2023.

Na nepříznivé zacházení na největších sociálních sítí si Trump stěžoval i dnes. "Žijeme ve světě, kde je Tálibán hojně zastoupen na twitteru, vašeho milovaného prezidenta tam ale umlčeli," uvedl Trump s tím, že takový stav je pro něj nepřijatelný.

Canyonlands v USA
Ochrana národních parků v USA: Biden ruší Trumpova omezení

Twitter a další sociální sítě patřily k hlavním komunikačním kanálům mezi Trumpem a jeho voliči. Bez nich je závislý na pořádání mítinků či rozhovorech na spřátelených stanicích. Vytvořením nové sociální sítě se bývalý prezident podle agentury Bloomberg zřejmě snaží navázat nové spojení se svými příznivci.

Společnost Trump Media & Technology Group, které Trump šéfuje, by podle plánů měla spustit aplikaci TRUTH social ve zkušebním provozu v listopadu. S celostátní rozvojem nové sociální sítě firma počítá v příštím roce. Společnost chce také vstoupit na burzu.