"Někdy při vzrušených debatách, když mluvíte o spoustě témat, nevybíráte slova a můžete říct něco špatného. To se mi stalo," přečetl Trump svým stoupencům text předem připraveného prohlášení. "Věřte tomu nebo ne, je mi to líto, opravdu líto. Zejména v případech, kdy to může způsobit lidskou bolest," dodal.

Podle analytiků Trumpova omluva souvisí se snahou vylepšit voličské preference, které dlouhodobě zvýhodňují Trumpovu demokratickou soupeřku Hillary Clintonovou. Newyorský miliardář rovněž v minulých dnech změnil složení svého volebního štábu, aby vylepšil postavení v průzkumech, v nichž za Clintonovou zaostává zhruba o osm procent. Volit prezidenta Američané půjdou v listopadu.

Republikánský magnát nedávno pobouřil velkou část veřejnosti svými kritickými poznámkami na adresu muslimské rodiny, jejíž člen zahynul jako příslušník americké armády v Iráku. Americký tisk také neustále komentuje jeho dřívější opovržlivé výroky o ženách, přistěhovalcích a muslimech.

Podle agentury AP ale republikánský kandidát už svůj slovník upravil a vystupuje méně bojovně. Na shromáždění v Charlotte řekl, že chce být "hlasem každé zapomenuté oblasti v této zemi, která doufá v lepší budoucnost a čeká na ni". Ve svém úsilí prý nepoleví, "dokud každé dítě bez ohledu na barvu pleti nebude mít možnost splnit si svůj americký sen".

Trump si podle reklamních kanceláři v příštích deseti dnech rezervoval pro svou kampaň reklamní prostor na Floridě, v Severní Karolíně, Ohiu a Pensylvánii za pět milionů dolarů, což je jeho první investice tohoto druhu od nominační konference. Clintonová už naproti tomu do politické reklamy ve stejné době investovala 75 milionů.