"Slyšeli jste o té nahrávce telefonátu? To byl hlas zoufalství a nestydaté, troufalé zneužití moci prezidentem Spojených států," uvedla tehdy zvolená viceprezidentka Kamala Harrisová v neděli v Georgii, kam přijela podpořit demokratické kandidáty do Senátu.

Někdejší demokratický prezidentský uchazeč zaké Julian Castro na twitteru napsal, že "prezident Spojených států vydírá státní úředníky ve snaze ukrást volby, které prohrál". Jeho přístup je "zločinný a nebezpečný", dodal Castro.

Americký prezident Donald Trump.
Stranická třenice. Výsledek prezidentských voleb v USA chce zvrátit 11 senátorů

Demokratický poslanec Bobby Scott prohlásil, že Trumpovo "chování je hrozbou pro demokracii a zaslouží si, aby bylo předmětem vyšetřování". Dokonce i republikánský kongresman Adam Kinzinger na twitteru napsal, že Trumpovo chování je "naprosto příšerné".

Trump se stále nesmířil s výsledkem listopadových prezidentských voleb, v nichž prohrál s kandidátem demokratů Joem Bidenem. V Georgii Biden zvítězil o 11.779 hlasů. "Potřebuji jenom, aby se našlo 11.780 hlasů," řekl mimo jiné v sobotním telefonátu Trump Raffenspergerovi. Státní tajemník, který je stejně jako Trump republikán, ale prezidenta odmítl.

Dva měsíce po zveřejnění článku v listu The Washington Post byl zveřejněn zvukový záznam prosincového telefonátu prezidenta USA Donada Trumpa a státního tajemníka Georgie Brada Raffenspergera. Nahrávka odhalila, že list The Washington Post nesprávně interpretoval Trumpova slova. Tehdejší prezident USA naopak vyzval vyšetřovatele, aby zkontroloval hlasovací lístky v okrese Fulton v Georgii. Dále mu řekl, že má nyní "nejdůležitější práci v zemi."