"Slyšeli jste o té nahrávce telefonátu? To byl hlas zoufalství a nestydaté, troufalé zneužití moci prezidentem Spojených států," uvedla zvolená viceprezidentka Kamala Harrisová v neděli v Georgii, kam přijela podpořit demokratické kandidáty do Senátu.

Někdejší demokratický prezidentský uchazeč Julian Castro na twitteru napsal, že "prezident Spojených států vydírá státní úředníky ve snaze ukrást volby, které prohrál". Jeho přístup je "zločinný a nebezpečný", dodal Castro.

Demokratický poslanec Bobby Scott prohlásil, že Trumpovo "chování je hrozbou pro demokracii a zaslouží si, aby bylo předmětem vyšetřování". Dokonce i republikánský kongresman Adam Kinzinger na twitteru napsal, že Trumpovo chování je "naprosto příšerné".

Trump se stále nesmířil s výsledkem listopadových prezidentských voleb, v nichž prohrál s kandidátem demokratů Joem Bidenem. V Georgii Biden zvítězil o 11.779 hlasů. "Potřebuji jenom, aby se našlo 11.780 hlasů," řekl mimo jiné v sobotním telefonátu Trump Raffenspergerovi. Státní tajemník, který je stejně jako Trump republikán, ale prezidenta odmítl.