Vladimir Putin uvedl, že žádné „citlivé" informace nemá a je ochoten poskytnout Kongresu přepis jednání Trumpa a Lavrova v Oválné pracovně.

„S Lavrovem jsem mluvil. Budu mu muset udělit důtku, že se o ta tajemství nepodělil. Ani se mnou, ani s ruskými tajnými službami," žertoval podle agentury Reuters Putin, podle kterého se v USA rozvíjí politická schizofrenie.

Putin se také pozastavil nad tím, jak je možné, že není prezidentovi USA dovoleno vykonávat svou práci správně. Za hloupé považuje také americké politiky, kteří využívají protiruských hesel. „Udivuje mě to. Buď nechápou, že škodí vlastní zemi a jsou tedy hloupí, anebo vše chápou, a pak jsou nebezpeční a zkorumpovaní," řekl Putin.

Podle listu The Washington Post Trump vyzradil detaily ohledně bojových akcí Islámského státu, které se měly týkat použití laptopů v letadlech. Tyto informace USA získaly od svého zahraničního spojence, který si ovšem nepřál, aby se dostala k Rusku. Jsou prý příliš citlivé. Podle CIA Trump udělal „chybu, která napáchá škody".

Trump nařčení odmítá a tvrdí, že chtěl s Ruskem tyto informace sdílet za účelem boje proti terorismu. "Z humanitárních důvodů. A také chci, aby Rusko výrazně vystupňovalo svůj boj proti Islámskému státu a terorismu," vysvětlil důvody svého jednání. „Na to mám právo," upozornil.

Kongres přesto žádá stenografický záznam Trumpova rozhovoru s Lavrovem. Pokud Bílý dům nebude mít námitky, je Putin ochoten poskytnout přepis jednání Trumpa s Lavrovem. Nikoli však nahrávku, kterou prý Rusko nemá.

Trump se opřel do médií

Trump dnes během projevu ke kadetům pobřežní stráže vyčetl médiím nepřátelský přístup a zdůraznil, že je třeba se "nikdy, nikdy, nikdy nevzdát". 

"Podívejte se na způsob, jakým se mnou v poslední době zacházejí, zejména média. Žádný politik v historii, a to říkám s velkou jistotou, nečelil takovému hroznému či nespravedlivému přístupu," řekl podle agentury Reuters Trump. Dodal, že by se nikdo neměl nikým připravit o své sny.

"Myslím si, že to je ten důvod, proč jsem vyhrál prezidentské volby," uvedl Trump. "Neotáčejte se a nepřestávejte dělat to, čemu věříte," poradil.