„Důvod, proč jsem zrušil cestu do Londýna, je, že nejsem velký fanoušek kroku Obamovy administrativy, která možná nejlépe umístěnou a nejlepší ambasádu v Londýně prodala za pár šupů, jen aby na periferii postavila novou za 1,2 miliardy dolarů (25,4 miliardy korun). Špatný nápad. Chtějí abych přestřihl stuhu-NE" napsal Trump na Twitteru.

Mnoho britských občanů již dříve také slibovalo masové protesty proti americkému prezidentovi. Trump totiž loni přijal pozvánku britské královny na oficiální návštěvu Británie při příležitosti jednání s Mayovou. Spekuluje se však, že Trump se protestů obává a tak se návštěvu snaží oddálit.

Podle deníku Daily Mail se Trumpovi také ve skutečnosti zřejmě nelíbil formát návštěvy, která nebyla připravována jako oficiální státní, ale jen jako pracovní. Součástí by nebyly oficiální pocty a ani setkání s královnou Alžbětou II. V plánu bylo jednání s britskou premiérkou Theresou Mayovou.

Americká ambasáda v Londýně

Právě Mayová přiletěla za Trumpem jako vůbec první zahraniční lídr po jeho uvedení do funkce v lednu 2017. V poslední době je ale mezi tradičními spojenci cítit napětí poté, co se Trump rozhodl uznat Jeruzalém za hlavní město Izraele, s čímž Británie nesouhlasí.

Spojené státy opouštějí dosavadní budovu velvyslanectví na náměstí Grosvenor ve čtvrti Mayfair a stěhují se do nově postavené budovy v centrální londýnské části South Bank. Rozhodnutí o získání nového sídla amerického velvyslanectví na jižním břehu Temže bylo oznámeno v roce 2008 ještě pod vedením George W. Bushe, vyplývá se stránek velvyslanectví. 

Nové velvyslanectví na jižním břehu je podle agentury Reuters skutečnou pevností, která se nachází asi 30 metrů od okolních budov - většinou nově postavených výškových obytných bloků - a zahrnuje také obytné čtvrti pro příslušníky amerických námořních sil.