"Založeno na faktech, že lodě ani námořníci stále nebyli vydáni zpět Ukrajině z Ruska, rozhodl jsem se, že bude pro všechny strany nejlepší, když zruším svou plánovou schůzku s prezidentem Vladimirem Putinem," napsal Trump na svůj twitter.

Šéf Bílého domu se s Putinem prý sejde rád, ale až se tato situace vyřeší.  

Zrušením schůzky již Trump vyhrožoval začátkem týdne, kdy prohlásil, že se mu ruská agrese nelíbí a setkání možná kvůli tomu zruší. S Putinem se ale naopak sejde německá kancléřka Angela Merkelová, která si s ním o problému chce pohovořit. 

Bílý dům v úterý oznámil, že se Trump na okraj summitu G20 v argentinské metropoli hodlá sejít s řadou představitelů největších ekonomik světa. Na programu má schůzky s německou kancléřkou Angelou Merkelovou, japonským premiérem Šinzóem Abem, tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem, jihokorejským prezidentem Mun Če-inem či indickým premiérem Naréndrou Módím

K incidentu mezi Moskvou a Kyjevem došlo v Kerčském průlivu mezi okupovaným Krymem a územím Ruska v neděli 25. listopadu. Ruská pohraniční stráž začala pálit po dvou ukrajinských lodích a šest námořníků zranila. Rusové následně průliv zablokovali a zajali 24 Ukrajinců, které následně poslali do vazby. Ukrajinská vláda v reakci schválila vyhlášení válečného stavu.