Podle Trumpových právních týmů neexistuje jediná známka toho, že by volební proces byl v kterémkoli z těchto států zmanipulován. Protest proti přepočítání podle amerického serveru adresovala Federální volební komisi i wisconsinská odbočka Republikánské strany. Obvinila Steinovou, že se snaží vymoci výhody pro poraženou demokratickou kandidátku Hillary Clintonovou.

Ve státech Pensylvánie, Wisconsin a Michigan byl poměr hlasů odevzdaných Trumpovi a Clintonové velmi těsný; hlasy volitelů nicméně získal republikán Trump. V Michiganu byl v souladu se zákony státu přepočet hlasů zastaven, než se vyřeší republikánská stížnost. Místní volební komise na to má pět dní. Ve Wisconsinu přepočítávání pokračuje, skončí za deset dní.

Revizní procedura ale podle shodného názoru médií nebude mít na výsledek voleb žádný vliv. Nástup Donalda Trumpa do Bílého domu neohrozí ani skutečnost, že Clintonová ve volbách získala o 2,5 milionu hlasů víc než její soupeř. Rozhodující pro konečný oficiální verdikt bude víceméně formální hlasování sboru volitelů 19. prosince. Trumpa tam bude zastupovat 306 volitelů, Clintonovou jen 232.