V jednostránkovém rozhodnutí soud nevysvětlil důvody, proč nevyhověl Trumpově námitce na nepřípustnost žaloby. „Těšíme se na prokázání tvrzení paní Zervosové, že obžalovaný lhal, když ji napadl poté, co ohlásila jeho nepřístojné chování,“ napsala ve čtvrtek v prohlášení advokátní kancelář Cuti Hecker Wang, která Zervosovou zastupuje.

Trump označil žalobu za politicky motivovanou. Podle jeho právníka Marca Kasowitze je rozhodnutí odvolacího soudu chybné.

Kalifornská restauratérka Zervosová podala žalobu na Trumpa letos 20. března a manhattanská soudkyně Jennifer Schecterová krátce nato rozhodla, že líčení může pokračovat, přestože Donald Trump v současnosti zastává nejvyšší ústavní funkci. Odůvodnila to tím, že k činu došlo ještě předtím, než se stal prezidentem.

Zervosová Trumpa obvinila, že jí v roce 2007 bez jejího svolení políbil během schůzky v jeho newyorské kanceláři. K dalšímu incidentu mělo dojít během pracovního pohovoru v hotelu v kalifornském Beverly Hills. Trump ji zde údajně líbal, osahával na prsou a pokoušel se povalit na postel.

Se svými obvinění poprvé vyšla na veřejnost v říjnu 2016, měsíc před americkými prezidentskými volbami. A to poté, co se na veřejnost dostala nahrávka z roku 2005, ve které Trump vulgárně mluvil o ženách.

Trump se tehdy za své komentáře omluvil. Současně však opakovaně během kampaně všechna obvinění ze sexuálního obtěžování žen odmítal jako lži. Zmínil přitom i Zervosovou, o jejímž obvinění napsal na Twitteru, že se jedná o podvod.

Podle Zervosové ji toto nařčení poškodilo i ekonomicky. Poté, co byla označena za lhářku, se lidé začali vyhýbat její restauraci.