Prokuratura v nových dokumentech pro soud uvedla, že poté, co se Manafort dohodl na spolupráci, spláchal federální zločin, když lhal o předmětech vyšetřování. Manafort popírá, že by lhal. Jeho advokáti tvrdí, že věří, že poskytl pravdivé informace. Jak Mueller, tak Manafortovi obhájci se shodli, že není důvod odkládat jeho odsouzení a požádali soud o stanovení termínu pro stanovení rozsudku.

Paul Manafort.
Rick Gates: Podvody řídil Manafort, tajili jsme příjmy i zahraniční konta

Manafort se letos v září dohodl s Mullerem, že se přizná v některých bodech výměnou za to, že mu bude snížen počet obvinění. Slíbil také, že bude plně, pravdivě a otevřeně spolupracovat ve všech záležitostech, které vyšetřovatelé považují za nutné. Vzdal se rovněž mnoha svých práv. Výměnou za to mu vyšetřovatelé slíbili, že proti němu nevznesou další obvinění a požádají soudce o snížení trestu.

Manafort je stále ve vězení a čeká na trest. Hrozí mu několik let. V roce 2016 Manafort působil v Trumpově volebním štábu a dva měsíce ho dokonce i vedl. Z týmu Manaforta vyhodili v srpnu 2016 po zprávách tisku, že zatajil miliony dolarů, které vydělal jako poradce ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče. V minulosti lobbista pracoval také pro bývalé prezidenty Geralda Forda, Ronalda Reagana a George Bushe.

Podle prokuratury Manafort ošidil Spojené státy o mnohamilionové částky na daních, přičemž opakovaně lhal a stavěl se nad zákon. 

Donald Trump
Trump se zastal bývalého šéfa kampaně. Svého ex-právníka naopak obvinil ze lži