Příbuzní zavražděných ho veřejně žádají, aby se zasadil o zpřísnění pravidel držení automatických zbraní. Trump jako známý zastánce volného držení zbraní chce naopak výrazně podpořit americké zbrojaře a vývoz jejich výrobků do zahraničí. Odpůrci miliardového plánu poukazují na velkou pravděpodobnost, že se tyto zbraně dostanou do rukou teroristů.

Střelba na floridské škole
Při střelbě na floridské škole zemřelo 17 lidí. Zabíjel vyloučený student

V pátek zamíchal kartami v Bílém domě zvláštní vyšetřovatel FBI Robert Mueller, když vytáhl trumf v podobě seznamu třinácti Rusů a tří ruských společností, které obvinil z ovlivňování prezidentských voleb v USA v roce 2016.

Spolupracovníci agentur na výrobu a šíření dezinformací (tzv. trolích farem) podle Muellera zakládali pod falešnou americkou identitou twitterové účty a internetové servery, zaměřené na ovlivňování občanů ve Spojených Státech. Všem jmenovaným hrozí vyhoštění.

Trump následně pod tíhou důkazů uznal, že se Rusko vměšovalo do americké politiky už od roku 2014 – věc, kterou do té doby popíral. Zdůraznil však, že výsledky prezidentského klání ovlivněny nebyly a jeho předvolební tým se nedopustil ničeho špatného.

Donald Trump, ilustrační foto.
Trump uznal, že se Rusko vměšovalo do americké politiky

Poslední hřebík do rakve uplynulého týdne zasadila úřadující hlavě Spojených států bývalá modelka Karen McDougalová, která magazínu New Yorker popsala, jak s ní Donald Trump před deseti lety podváděl manželku Melanii.

Coby úspěšný realitní magnát vybral pro svou schůzku nenápadnou hotelovou rezidenci v Beverly Hills. Po večeři a společně strávené noci nabídl Trump ženě peníze a uhradil jí cestovní výlohy.

Donald Trump se svou ženou Melanií
Trumpovi se hlásí další ženy, se kterými měl podvádět manželku Melanii

Někdejší dívka časopisu Playboy není první, kdo se svěřuje médiím s podobnými zážitky. Poté, co vylíčila svůj poměr s Trumpem pornoherečka Stephanie Cliffordová, ozvalo se dalších 15 žen, které měl Trump předtím, než nastoupil do úřadu, sexuálně obtěžovat.