„Tento dům by v budoucnu měl sloužit nejenom pro reprezentaci České republiky, pro možnosti uspořádávání různých výstav, ale chceme tím dávat prostor i pro bilaterální spolupráci mezi jednotlivými kraji a podobně. To téma je stále ještě otevřené. V tuto chvíli vyhodnocujeme celý projekt a určitě budeme včas informovat o tom, jak se tento projekt vyvíjí,“ řekl Tuhý.

Policejní prezident Tomáš Tuhý a ministr vnitra Jan Hamáček
Hamáček hledá náhradu za Tuhého. Vyhlásil výběrové řízení na šéfa policie

Tuhého přijal v Bratislavě minulou středu také slovenský ministr zahraničních věcí a evropských záležitostí Miroslav Lajčák (nominant Smeru-SD). Oba ocenili výjimečné vztahy obou zemí.

Tuhý na postu velvyslance střídá Livii Klausovou, manželku bývalého prezidenta Václava Klause, která skončila koncem dubna. Ambasádu dočasně vedl jako chargé d'affaires Pavel Sladký, vedoucí politického a obchodně-ekonomického oddělení velvyslanectví.

Bývalý policejní prezident pracoval u policie 27 let, je držitelem bezpečnostní prověrky na stupeň Tajné. Kariéru u policie začal na obvodním oddělení ve Městě Albrechticích, které později také vedl. Působil jako ředitel Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje a dále jako náměstek policejního prezidenta. Policejním prezidentem se stal v dubnu 2014. Je mu 46 let.

Tomáš Tuhý.
Tuhý končí ve funkci policejního prezidenta. Bude velvyslancem na Slovensku