„Zjistili jsme, že před svým zadržením stihl Sífa Alláh H. poměrně konkrétně připravit svůj útok,“ řekl během rozhovoru pro rozhlasovou stanici šéf Spolkového kriminálního úřadu (BKA) Holger Münch.
Němečtí kriminalisté se proto nezdráhají mluvit o biologické bombě. „Na internetu existují návody, jak takovou bombu sestavit. Některé z nich pocházejí přímo od islamistických organizací. Podle nich také tento muž postupoval,“ vysvětlil Münch.

Podle něj vyšetřovatelé stále nezjistili, kde přesně chtěl Sífa Alláh H. zaútočit. Jisté není ani to, zda mu s přípravou útoku někdo pomáhal.
Devětadvacetiletého Tunisana zadržela německá policie v úterý 12. června. Zasloužil se o to tip ze zahraničí i skutečnost, že si Sífa Alláh H. prostřednictvím internetu objednal nejméně 1000 semen skočce obecného, z nichž se dá získat jedovatý ricin.
Z biochemického hlediska je ricin lektinem, který znemožňuje syntézu proteinů a už v malém množství způsobuje smrt. Smrtelná dávka činí cca 70 až 500 mikrogramů. V souvislosti s teroristickými útoky zesílily v posledních letech obavy, že by ricin mohla zneužít některá z teroristických organizací.
Již dříve totiž odborníci varovali, že ricin šířený ve formě aerosolu by mohl mít daleko tragičtější následky než například útok sarinem, ke kterému došlo 20. března 1995 v tokijském metru. Při něm bylo zabito 12 lidí, dalších 50 vážně zraněno a téměř 5 tisíc později ohlásilo potíže se zrakem.
