Incident se odehrál před kulturním střediskem Scheune (Stodola), které se nachází v drážďanské čtvrti Neustadt, loni 29. července. Příčinou konfliktu byla mužova chorobná žárlivost a majetnické sklony. Lucie O. se chtěla s devětadvacetiletým Tunisem rozejít, ten situaci ale neunesl.

Když chtěla žena z místa odejít, Ghaleb N. ji napadl, přičemž jí nožem způsobil několik řezných ran na krku a paži. Poté, co již ležela na zemi, ji navíc surově zbil. Dvaatřicetiletá Češka následně s řeznými ranami i obličejovými zlomeninami skončila v nemocnici, v přímém ohrožení života však nebyla.

Policisté případ vyšetřovali jako pokus o vraždu. Soud však dospěl k závěru, že Ghaleb N. neměl v úmyslu ženu zabít, chtěl ji „pouze“ potrestat. „Chtěl jste ji ponížit a zranit ji. Klíčovým slovem je respekt. Musíte respektovat ostatní a jejich rozhodnutí,“ uvedl podle listu Dresden Neueste Nachrichten soudce.

Bouřlivý partnerský vztah

Tunisan přišel do Německa začátkem loňského roku. Ačkoli záhy získal místo v azylové ubytovně, na místo docházel pouze pro podporu a jinak společně s Lucií O. přebýval na ulici. Jejich vzah byl od počátku velmi bouřlivý, když se dvojice hned několikrát rozešla a opět usmířila. Oba také ve velkém holdovali drogám i alkoholu.

Ghaleb N. u soudu prohlásil, že si incident nepamatuje. Odmítl také uvést důvod, proč opustil svou vlast a odešel do Německa.