„Můžeme potvrdit, že byla v Tunisku zadržena česká občanka v souvislosti s úmrtím českého občana. Náš zastupitelský úřad je v kontaktu s místními orgány, ale v tuto chvíli nebudeme sdělovat žádné podrobnosti,“ řekl televizi mluvčí české diplomacie. Přesný důvod zadržení neuvedl.

Muž zemřel podle CNN Prima News při dovolené v pobřežním městě Monastir. Jeho žena ho našla v hotelovém pokoji. Krátce na to ji zadržela tuniská policie, uvedla televize.

Dovolená v Tunisku. Ilustrační snímek
V Tunisku na hotelové pláži zemřela česká turistka. Zřejmě jí selhalo srdce

CNN Prima News mluvila s neteří zadržené Češky. „Celý den jsem obvolávala naši ambasádu v Tunisku. Nicméně podrobnější informace nám vůbec neřekli - jakým způsobem došlo k zatčení, jestli byla provedena pitva a tak dále. Nyní potřebujeme zjistit informace a vyhledat nějakou pomoc, protože teta by tohle svému manželovi neudělala,“ uvedla příbuzná zadržené Češky.

Deník Blesk v sobotu uvedl, že žena byla zadržena pro podezření, že se na smrti muže podílela. „Vyšetřující soudu prvního stupně v Monastiru povolil zadržení české padesátileté turistky pro podezření z účasti na vraždě jejího šedesátiletého manžela poté, co informovala bezpečnostní orgány o jeho smrti,“ řekl údajně Blesku mluvčí tuniských soudů v Monastiru a Mahdii Farid Ben Jahha. České ministerstvo zahraničí však zatím takovou informaci nepotvrdilo.