Podle listu Hürriyet měl být Muzajní v centru veškerého dění ohledně plánování i samotné vraždy novináře. Navíc Muzajní vedl expozituru saúdské tajné služby.
Novinář Chášukdží se kvůli dokladům nezbytným k uzavření sňatku v Turecku dostavil na konzulát poprvé 28. září. Odešel s příslibem, že si příslušné dokumenty bude moci vyzvednout 2. října. Podle Hürriyetu odletěl Muzajní do Rijádu, aby mohl celou záležitost projednat se svým nadřízeným generálem Ahmad Asírím, dnes už bývalým zástupcem šéfa saúdské rozvědky.

„Do Istanbulu se vrátil 1. října, den předtím, než na konzulát dorazilo vražedné komando, které čítalo celkem 15 členů. Turecko opustil 2. října večer, pár hodin po zločinu,“ sdělil deník s tím, že to dokazují také záběry z bezpečnostních kamer na letišti v Istanbulu.
Podle listu je také zřejmé, že si vraždu novináře objednal někdo z vysoce postavených osob v Saúdské Arábii, vzhledem k zapojení vysokých šarží z rozvědky. Důkazy zároveň poukazují na korunního prince Muhammada bin Salmána, který však spojitost s vraždou odmítá.
Kritici režimu jsou mučeni
Kritické hlasy na adresu prince se ozývají i z USA, i když prezident Donald Trump důkazy o jeho vině vytrvale zpochybňuje. O dosavadních zjištěních tureckých vyšetřovatelů v těchto dnech ve Washingtonu informoval Hakan Fidan, šéf turecké tajné služby MIT.

Ochránci lidských práv z organizace Human Rights Watch v pátek požádali Saúdskou Arábii, aby umožnila nezávislým pozorovatelům navštívit zatčené disidenty. Podle listopadového prohlášení této organizace jsou kritici režimu ve vězení mučeni.
Chášukdží, kritik nejvyšších členů vedení v Saúdské Arábii, byl v říjnu zavražděn na konzulátu své země v Istanbulu. Případ není dodnes zcela vyjasněn, protože se nenašlo tělo a neví se, kdo dal k vraždě příkaz.
