„Vyšetřování vedlo ke zjištění, že jeho ostatky se mohou nacházet u Yalova a v Bělehradském lese, policie tato území prohledává. Schovány mohly být ve vile či v domě farmáře,“ uvedla turecká policie.

Město Yalova se nachází 50 kilometrů jižně od Istanbulu. Informovala o tom agentura Reuters. 

Probíhají také testy na DNA, při kterých se porovnávají vzorky odebrané na ambasádě s těmi patřícím Chášakdžímu.

Smrt novináře předpokládá i americký prezident Donald Trump. "Skutečně to tak vypadá, je to velmi smutné," uvedl šéf Bílého domu. "Americká reakce bude pravděpodobně velmi přísná," dodal spojenec Rijádu.

Nahrávky jako důkaz?

Na protest proti vraždě saúdskoarabského novináře Džamála Chášakdžího odřekl americký ministr financí Steven Mnuchin svou účast na investičním summitu v saúdskoarabském Rijádu. Stejný krok ve čtvrtek ohlásil i britský ministr zahraničního obchodu Liam Fox. 

Turecká policie identifikovala tým 15 saúdských agentů, kteří v den zmizení přiletěli do Istanbulu. Ve středu a ve čtvrtek strávili turečtí vyšetřovatelé prohledáváním konzulátu přes devět hodin.

Svá podezření, že byl novinář na půdě konzulátů umučen k smrti a jeho tělo rozřezáno, opírají vyšetřovatelé o zvukovou nahrávku, která podle médií údajně pochází z nainstalovaného odposlouchávacího zařízení.

Jeden z patnácti mužů, které turecká policie spojuje se zmizením Chášakdžího, je navíc po smrti. Podle tureckého deníku Yeni Safak zemřel Mešel Saíd M. Albostani při podezřelé dopravní nehodě v Rijádu. Turecký deník spekuluje, že mohl být umlčen. 

Džamál Chášakdží byl známým kritikem saúdskoarabského korunního prince Muhammada bin Salmána. Ten podle Chášakdžího propaguje reformy, ale nepřipouští o nich jakoukoli debatu. Kritizoval také podíl saúdskoarabské armády na bojích v Jemenu nebo politiku vlády vůči Kataru.

Galerie: Saúdskoarabská ambasáda v Istanbulu