Poté, co Putin v minulosti své volné dny věnoval třeba koupání v ledové vodě, focení s tygrem nebo jiným podobně drsným aktivitám, letos první muž Ruska zvolil k odpočinku kratochvíli klidnějšího rázu. Vydal se totiž do sibiřských lesů či hor Západního Sajanu.

Společnost mu mimo osobní ochranku dělali například ministr obrany Sergej Šojgu nebo vedoucí ozbrojených sil Alexandr Bortnikov. Pětašedesátiletý ruský lídr navíc prohlásil, že mu nedělá problém pózovat na fotografiích, načež vznikly velice povedené snímky.

Kromě turistiky a pozorování krás okolní krajiny Putin rovněž sbíral houby, projížděl se na loďce, zkoumal tamní flóru nebo řídil terénní vozidlo. Nutno podotknout, že mu výrazně pomohlo i počasí – téměř po celou dobu bylo krásně slunečno, byť chladno. K lepší stabilitě pomáhaly prezidentovi i dvě vycházkové hole, oděn byl většinou ve svetru, rybářské vestě a zateplených kalhotách.

Na dovolené se neschovávám

Už vloni, kdy navštívil na několik dní Vídeň, se Putin nechal slyšet, že „ačkoli si užívá pár chvil jen pro sebe, není třeba se skrývat“. Narážel tak na fotografie, které byly s jeho osobou již dříve pořízeny – ruský státník na nich například rybaří, dále také jezdí na koni nebo pózuje se zbraněmi.

Podobné obrázky měly pomoci tvorbě obrazu mužného bohatýra. I proto byl Putin někdy zachycen polonahý, což mu však prý absolutně nevadí. „Řekli jste polonahý, ne nahý, díky bohu,“ smál se tehdy před reportéry. „Na dovolené se schovávat nemusím, není na tom nic špatného,“ dodal.