Botros, přezdívaný Nepřítel islámu číslo jedna, učí, že prorok Mohamed byl nekrofil, homosexuál a pedofil. Tvrdí, že Al-Káida na jeho hlavu za tyto názory vypsala odměnu 60 milionů dolarů (1,1 miliardy korun). V Egyptě byl Botros několikrát vězněn za pokusy přimět muslimy ke konverzi na křesťanství. Po odchodu z Egypta žil nejdříve v Austrálii, od roku 2000 se nachází v USA. Jeho syn deníku řekl, že kvůli protestům, jež film Nevinnost muslimů vyprovokoval, se teď otec skrývá.

K Botrosovi se hlásí další emigrant z Egypta Nakoula Besseley Nakoula, který dle listu platil herce a podílel se na produkci kontroverzního snímku. Když byl v roce 2010 ve vězení za finanční delikty, hovořil prý o Botrosovi s obdivem.

Nakoula byl v sobotu předveden k výslechu na policii, aby se vyjasnilo, zda prací na filmu neporušil podmínku pětiletého zákazu používání počítače a internetu. Po krátkém výslechu ho policisté pustili, ale Nakoula prý nezamířil domů. „Odešel, nevíme kam. Řekl jenom, že domů nejde," sdělil policejní mluvčí. Nakoula, jehož dům v Cerritos je obležen fotografy, se k výslechu dostavil v kabátě, čepici a šále, aby byl co nejvíce maskován před objektivy.

Joseph Nassralla je kopt stejně jako Botros a je údajně producentem snímku a předsedou losangeleského svazu Media for Christ, jehož internetová stránka obsahuje odkaz na Botrose.

Podíl na výrobě filmu přiznal také Steve Klein. Tento veterán z války ve Vietnamu se hlásí k Botrosovi ve své knize Je islám slučitelný s ústavou? z roku 2010.

Film Nevinnost muslimů vyvolal protiamerické protesty v muslimském světě. V Benghází při nich v úterý přišli o život čtyři Američané včetně velvyslance v Libyi. Při demonstracích pak lidé umírali v Jemenu, Súdánu i v Tunisku.