Nejmenovaný bezpečnostní činitel agentuře Reuters řekl, že autobus vezl 25 jihoafrických turistů z letiště do oblasti pyramid, střepy podle zdroje zranily také čtyři Egypťany, kteří jeli v autě na stejné silnici. Ve většině případů šlo podle zpravodajského webu BBC o zranění lehčí, tři lidé ale museli do nemocnice.

Izraelský novinář pracující pro zpravodajský kanál 13 zveřejnil na twitteru fotografii z místa, na které je žena potřísněná krví a zakrývá si obličej, zřejmě papírovým kapesníkem či bílou látkou. Na sociálních sítích se objevily záběry zachycující autobus, jehož některá okna exploze vyrazila. Vidět jsou také trosky ležící na silnici u nízké zdi, v níž je díra.

Mezi zraněnými podle ministerstva zahraničí Češi nejsou. "Můžeme potvrdit, že podle aktuálních informací českého velvyslanectví v Káhiře nejsou mezi zraněnými občané České republiky," řekl ČTK mluvčí českého ministerstva zahraničí Bucháček.

K odpovědnosti za zřejmý útok se zatím nikdo nepřihlásil. Egypt již roky bojuje proti islamistickým radikálům na Sinajském poloostrově, v minulosti se blíže k hlavnímu městu stali terčem útoků také koptští křesťané či turisté, připomíná agentura AP. 

Nejnovější útok se stal ve chvíli, kdy se egyptský turistický ruch vzpamatovává po létech politické nestability, která nastala po povstání z roku 2011, jež vedlo k pádu tehdejšího prezidenta Husního Mubaraka. Pyramidové pole v Gíze leží na předměstí metropole Káhiry a v Egyptě patří k nejnavštěvovanějším památkám.

Druhý incident za půl roku

Je to už druhý indicent, který postihl turisty  v Egyptě, za posledních šest měsíců. V prosinci loňského roku došlo nedaleko pyramid v egyptské Gíze k explozi nastražené nálože. Výbuch tehdy autobus s vietnamskými turisty. Při útoku, ke kterému se dosud nikdo nepřihlásil, zahynuli tři turisté a jeden egyptský průvodce, dalších 10 osob bylo zraněno.