Vlka, který byl spatřen mezi Zwieselerwaldhausem a Ludwigsthalem, pracovníci parku poté usmrtili, protože pokusy o jeho odchyt i za pomoci uspávací pušky selhaly. Správa parku se tak rozhodla o jeho odstřelení a dolnobavorská regionální vláda výjimku povolila.

„Vlky z uzavřené obory nelze srovnávat s divoce žijícími, jsou méně plaší a chovají se jinak. Pro ochranu obyvatel jsme nemohli a nebudeme riskovat,“ řekl v pasovském deníku PNP ředitel parku Franz Leibl k této „finální opci v kritické situaci“.

Nečekané setkání v Bavorském lese.
Pátrání po uprchlých vlcích v Německu pokračuje. Lákají je na žrádlo

V pátek dopoledne se ještě zaměstnanci parku pokoušeli v rojnici zvířata nahnat zpátky do výběhu. Pátralo po nich více než třicet lidí s narkotizačními puškami, z nichž některé si park vypůjčil od zoologických zahrad ve Straubingu a v Lohbergu.

Uplynulé dvě noci šelmy vyhlížely hlídky s přístroji pro noční vidění a s termickými kamerami na posedech v blízkosti komorových pastí, ale vlci se neukázali. Podle správy parku se nepohybují ve smečce, ale rozptýlili se do okruhu kolem padesáti kilometrů. „O to je jejich odchyt méně pravděpodobný,“ konstatovala PNP v neděli kolem šestnácté hodiny.

Skupina šesti vlků uprchla z oplocené obory Národního parku v Ludwigsthalu pravděpodobně ve čtvrtek večer. Ředitel parku nevylučuje cizí zavinění.  „Jestliže někdo ve výběhu sabotoval tak, aby mohli uniknout, pak těm šelmám neudělal nic dobrého a způsobil mnoho škody,“ řekl. Franz Leibl pasovskému deníku potvrdil, že předpokládají docela masivní cizí působení. Brána byla totiž dokořán.

Hallstattský ledovec a. d.
Konec ledovce na Dachsteinu již není utopií. Roztaje do roku 2030