Krojový náhrdelník ze stříbra a granátů z klenotnictví Baumann zdobil o prvním adventním víkendu krk výstavní panny v prodejním stánku Schauer Moden. Byl upevněn hřeby a svorkami, a přesto ve výstavním mumraji náhle zmizel.

Vozovka pokrytá vrstvou čokolády
Čokoláda zaplavila ulice německého města. Hasiči museli použít lopaty a hořák

V minulém týdnu dostala vedoucí klenotnictví Stefanie Kienesbergerová poštou hnědou provatovanou obálku. Odesilatel nebyl uveden – a v obálce byl odcizený řetěz. Bez jakéhokoliv komentáře. „Zloděj měl nejspíš špatné svědomí,“ řekla Kienesbergerová.

Roli podle ní taky mohlo hrát to, že lokální noviny „Ischler Woche“ zveřejnily zprávu o zmizení šperku v ceně 540 eur (14 tisíc korun). Pokud byl zloděj místní, těžko by se pak mohl s klenotem objevit na veřejnosti, napsal uživatel na facebooku firmy.

Po pachateli nebudou pátrat

Pro vedoucí prodejny je tím věc uzavřena, podnik nehodlá zkoušet zloděje najít třeba podle otisků prstů. „Neznáme pozadí, mohl to být čin z náhlého popudu, mohla hrát roli kleptomanie či jiná nemoc,“ soudí Kienesbergerová.

„Prostě chceme odesílateli říct, že jsme šťastni, že se nám náhrdelník vrátil zpátky,“ dodala. Adventního trhu se však firma Baumann Jewelers chce zúčastnit i v příštím roce. Podle Kienesbergerové si však bude dávat větší pozor na upevnění vystavených šperků.

Ilustrační foto.
Peníze i mobily v ohrožení: kapsáři vyrážejí na lov. Pozor na davy, radí policie