Kadeřník Le Tuan Duong ve svém kadeřnictví, které se nachází v jedné z postranních uliček Hanoje, již nabídl tyto účesy zdarma zhruba desítce zákazníků. "Hanoj je město míru. Když se Donald Trump a Kim Čong-un rozhodli, že sem přijedou hovořit o obnovení míru, usmyslel jsem si, že musím něco udělat. Něco, co by ukázalo, že hanojští lidé summit vítají," vysvětluje pro AP Duong. 

Donald Trump a Kim Čong-un.
Zase o krok blíž. USA a Severní Korea zvažují výměnu styčných důstojníků

Podle něj znázorňuje Kimův účes určitou mladistvost, zatímco ten Trumpův moc. "Kimův styl je mezi zákazníky populárnější," dodává. 

V kadeřnictví mezitím sedí řidič taxi Le Phuc Hai, který trpělivě čeká, až se mu odbarví jeho černé vlasy na oranžový odstín. "Mám Donalda Trumpa moc rád, takže chci mít jeho účes," říká taxikář.

Na židli vedle něj sedí devítiletý To Gia Huj, který vypadá jako mini kopie severokorejského diktátora. "Mnoho lidí říká, že vypadám jako Kim Čong-un, zvláště s tímto účesem," vysvětluje s tím, že dokonce již získal přezdívku Un, právě kvůli podobnosti se severokorejským diktátorem. 

Nadšení

Mladý hoch proto neskrývá své nadšení z nadcházejícího druhého summitu Kima s Trumpem. Schůzka je plánována na 27. a 28. února. "Doufám, že budu mít možnost Kima vidět osobně," dodal. 

Trump a Kim se poprvé setkali na historické schůzce loni v červnu v Singapuru. Společně se zavázali k úsilí o denuklearizaci Korejského poloostrova a k posílení míru v regionu. Ujednání však neobsahuje konkrétní časové závazky a rozhovory od té doby o mnoho nepokročily.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un
Kim Čong-un dorazí do Hanoje s předstihem. Bude jednat s vietnamským prezidentem