Rachel Dolezalová, která si v roce 2016 legálně změnila jméno na Nkechi Diallovou, učila na základní škole v Arizoně od loňského srpna. V polovině února ale dostala výpověď kvůli svému profilu na platformě OnlyFans. Na případ upozornil deník The Guardian s odkazem na místní média.

Podle vyjádření školské instituce se žena svými zveřejněnými příspěvky dopustila několika porušení pravidel. „Její jednání bylo v rozporu s pravidly používání sociálních médií zaměstnanci okresu a s etickými pravidly našich zaměstnanců,“ uvedla ředitelka pro vztahy s absolventy a komunitou Julie Farbariková.

Rachel Dolezalová dostala výpověď kvůli svému obsahu pro dospělé na OnlyFans:

Zdroj: Youtube

OnlyFans

Platforma s obsahem pro dospělé, která je založená na placení předplatného. Její popularita prudce vzrostla během pandemie covidu-19. Podle The Guardian si průměrný tvůrce měsíčně vydělá v přepočtu zhruba 3,5 tisíce korun. Nejlepší autoři obsahu si ale ročně přijdou až na 127 milionů ročně.

„O účtu paní Diallové na sociální síti OnlyFans jsme se dozvěděli od okresních zástupců teprve před nedávnem,“ sdělila dle The Guardian Farbariková pro server News4Tucson. „Ve školním obvodu Catalina Foothills proto už nepracuje,“ dodala.

Pro Diallovou se jedná už o druhé propuštění kvůli působení na platformě s obsahem pro dospělé. Loni musela odejít z funkce v pedagogickém zařízení ve státě Missouri, jelikož na její účet někdo upozornil na sociální síti Facebook.

Působení učitelek na platformě OnlyFans ve Spojených státech není neobvyklé, ale následky po zveřejnění jejich přivýdělku jsou většinou stejné, tedy končí výpovědí.

I sportovkyně mají OnlyFans účty:

Norská rychlobruslařka Ane Farstadová.
Nemáš na trénink? Svlékni se. Sportovkyně objevují OnlyFans, ukazují skoro vše

The Guardian s odkazem na vyjádření odborníků uvedl, že tento jev podtrhuje finanční tlak, kterému pracovníci ve školství čelí. Učitelé průměrně ročně vydělají zhruba 1,5 milionu korun, ale až čtyřicet procent pedagogických zaměstnanců je pod hranicí 600 tisíc.

Kontroverze kvůli rase

Američanka s českými kořeny Rachel Dolezalová na sebe v minulosti upozornila už dříve. Žena se totiž považuje za Afroameričanku. Léta dokonce vedla pobočku Národní asociace pro podporu barevných ve městě Spokane ve státě Washington.

Rachel Dolezalová se od roku 2011 považuje za Afroameričanku, ačkoliv je běloška. Kvůli obsahu na OnlyFans přišla víckrát o práci:

V roce 2015 však o funkci přišla, jelikož její rodiče veřejně uvedli, že je ve skutečnosti běloškou. To ve Spojených státech vyvolalo celonárodní debatu o rasové identitě. Kritici Dolezalové tvrdili, že se dopustila kulturního přivlastnění a podvodu. Ta však oponovala, že její sebeidentifikace je v pořádku. O dva roky později dokonce vydala memoáry o své rasové identitě.

Boxerskou šampionku sport neuživí, proto si založila OnlyFans:

Boxerka Ebanie Bridges
Že mám účet na OnlyFans? Jinak bych byla v McDonaldu, říká boxerská šampionka

Dolezalová se však vždy nepovažovala za Afroameričanku. Time připomněl, že v roce 2002 neúspěšně žalovala Harvardovu univerzitu, která ji měla odepřít stipendium, místo asistenta pedagoga a další příležitosti, protože byla bílou ženou. V jiném případě obvinila Howardovu univerzitu, že ze studentské výstavy odstranila její umělecké dílo, protože chtěla zvýhodnit afroamerické studenty.

Podle BuzzFeed News se za Afroameričanku považuje zhruba od roku 2011, kdy si ztmavila kůži, nechala si udělat afro účes a přestěhovala se do Spokane.