„Soudce zamítl žádost obviněného o propuštění z vazby a nepřijal žádnou náhradu vazby, tedy ani peněžní záruku,“ uvedla mluvčí úřadu speciální prokuratury Jana Tökölyová. Současně dodala, že obviněný zůstává i nadále ve vazbě z důvodu obavy, že by mohl pokračovat v trestné činnosti ekonomického charakteru.

Obviněný Marian Kočner je ve vazbě podle slovenského serveru SME pro podezření z podvodu se směnkami komerční televize Markíza ve výši 70 milionů eur, v přepočtu téměř 1,8 miliardy korun. Celkem je ale obviněný z pěti trestných činů a ve vazbě je už pět měsíců.

Obviněný označil Kočnera

V minulosti ale Kočner vyhrožoval novináři Jánu Kuciakovi, který o něm napsal několik článků. Kuciak a jeho snoubenka Martina Kušnírová byli letos v únoru zavražděni v jejich domě v obci Veľká Mača. Policie zadržela v září tři muže a jednu ženu, kteří byli obviněni z této dvojnásobné vraždy. Obviněný Zoltán Andruskó během výslechu označil jako objednavatele vraždy právě Mariana Kočnera.

Vedení TV Markíza podalo trestní oznámení také na bývalého ředitele televize Pavla Ruska. Pravost směnek vedení zpochybňovalo od začátku sporu a argumentovalo tím, že sporné směnky nejsou zaznamenané v jejich účetnictví, ani v účetnictví společnosti, která směnky vlastnila před údajným podvodem. Podnikatel se pokusil dostat z vazby už podruhé.