Na záběrech ze sociálních sítí je vidět letoun v plamenech. Server Ukrajinská pravda uvedl, že stroj havaroval při pokusu o přistání u města Čugujev asi 400 kilometrů východně od hlavního města Kyjev.  "Podle všeho si (pilot) spletl cestu s přistávací dráhou," řekl agentuře Interfax její zdroj.

Jihokorejský prezident Mun Če-in a severokorejský vůdce Kim Čong-un na summitu v Pchjongjangu
Hluboce toho lituji. Kim se omluvil Jižní Koreji za usmrcení úředníka

Na palubě bylo 27 lidí - vojenští piloti a kadeti. "Kromě posádky byli na palubě kadeti charkovské Univerzity ukrajinských vzdušných sil. Na místě jsou mrtví a zranění," potvrdilo velení ukrajinských vzdušných sil. Dva přeživší utrpěli velmi těžká zranění a byli převezeni do nemocnice.

K nehodě už se vyjádřil i bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko už vyslovil na svém twitteru soustrast. „Soucítím s příbuznými a přáteli obětí. Je těžké, když umírají vojáci, mladí lidé, kteří měli celý život před sebou! Očekávám objektivní a poctivé vyšetření příčin leteckého neštěstí a vyhlášení státního smutku,” napsal na twitteru.

An-26 je vojenské dopravní letadlo vyvinuté sovětskou konstrukční kanceláří Antonov. V provozu je také modifikace pro cestující An-26-100 s kapacitou až 43 osob.

Žralok. Ilustrační snímek
Nečekaná hrdinka. Těhotná žena zachránila manžela před útočícím žralokem