Čekání na autobus se proměnilo v drama. Jedenáctiletou dívku se pokusil unést třicetiletý útočník. „Děvče sedělo na trávníku a čekalo na školní autobus. Vtom u ní zastavilo bílé SUV. Z auta vyskočil muž a běžel rovnou k dívce," popisuje děsivou událost CNN.

Popravčí komora ve floridské věznici. Jižní Karolína kvůli nedostatku náplně do smrtících injekcí hodlá přejít i k jinému způsobu poprav
Další státy USA zavádí popravu zastřelením. Je to středověk, kritizují odpůrci

Vše natáčela nedaleká bezpečnostní kamera. „Záznam ukazuje, že dívka se muži nejdříve pokusila utéct. Ten jí ale po chvíli dobíhá. Bere jí do rukou a nese k autu. Dívka se úporně brání, až oba s mužem spadnou na zem. Pád využívá děvče k útěku a muž pospíchá zpět k autu, se kterým odjíždí," píše CNN.

Jakmile se dívka dostala do bezpečí a celou událost nahlásila, po násilníkovi začala pátrat padesátka policistů. Třicetiletého muže zatkli ještě v daný den. Podle místního šerifa Chipa Simmonse měl pachatel při pokusu o únos prokazatelně u sebe nůž.

Zdroj: Youtube

„Nemůžu si pomoct a stále přemýšlím nad tím, že celá událost mohla dopadnout hůř. Pokud by se jedenáctiletá oběť nebránila tak, jak to dokázala, všechno mohlo skončit velmi špatně," řekl Simmons médiím.

Policistům při pátrání pomohly identifikační znaky na mužově SUV. Zatčený třicetiletý násilník Jared Paul Stanga je nyní obviněn z pokusu o únos dítěte a útoku se zbraní. „Děvče si na trávníku, odkud se jej pokusil unést, hrálo s modrým slizem. Stejný byl nalezen na Stangově rameni," poznamenal Simmons.

Pilot druhého letounu bezpečně přistál i s dírou v trupu.
Neuvěřitelné štěstí. V USA se srazila letadla, jedno přistálo i s dírou v trupu

Policisté rovněž zjistili, že okamžitě po nevydařeném únosu Stanga nechal přestříkat nárazník od SUV, které je vidět i na kamerovém záznamu. „Podle Simmonse oběť navíc vypověděla, že jí Stanga zastavil na stejné autobusové zastávce dva týdny před pokusem o únos," uvádí CNN. Dívka o podivném muži řekla matce, a ta jí následně na zastávku začala doprovázet. Osudné úterý bylo prvním dnem, kdy se školačka vydala k zastávce opět sama.

Podle oficiálních míst při pokusu o únos utrpěla dívka lehká povrchová zranění a psychický šok. Jak uvádí stanice ABC, útočník má za sebou bohatou kriminální minulost, mimo jiné ublížení na zdraví.