K zatčení Mohammeda E. došlo již před Vánoci. Nyní byl však obviněn „z účasti na aktivitách teroristické skupiny“, uvedla agentura AFP s odvoláním na mluvčího belgické prokuratury Erica Van Duyse.  Podle serveru France24 se obviněný podílel na dodání automatických pušek, které teroristé následně použili při pařížských útocích.

Mohammed E. byl v kontaktu s Mohammedem Bakkalim, který při plánování masakru sehrál jednu z vůdčích rolí, upozornila agentura AFP. Údajně totiž koordinoval jednotlivé útoky. Zatčen byl o dva týdny později právě v Belgii, která ho následně vydala do Francie.

Podle dosavadních informací Mohamed E. pochází z východobelgického města Verviers a v poslední době žil v Bruselu.

K útokům se přihlásil Islámský stát

Teroristické útoky v Paříži, k nimž došlo 13. listopadu 2015, si vyžádaly 129 mrtvých a 350 zraněných. Odehrály se u fotbalového stadionu Stade de France, v klubu Bataclan a poblíž tří restaurací a kaváren. K útokům se později přihlásil takzvaný Islámský stát (IS).

Při masakrech zemřela i většina z devíti ozbrojených útočníků. Jediný přeživším atentátníkem je Salah Abdeslam, který si za střelbu na belgické policisty v Bruselu odpykává dvacetiletý trest. Z podílu na teroristických útocích se bude Francouz marockého původu před soudem zpovídat až v roce 2020.