Musk v červenci nazval pedofilem záchranáře, který odmítl použít k vyproštění thajských chlapců z jeskyně Muskovu ponorku a označil jeho nápad za nerealizovatelný marketingový tah. Záchranář poté médiím sdělil, že zvažuje podniknout právní kroky.

Elon Musk.
Nepříjemná dohra úniku z jeskyně. Miliardář nazval záchranáře pedofilem

Miliardář se za svůj výrok později omluvil a až dosud se zdálo, že se celý incident obejde bez soudního sporu. V úterý však znovu přilil olej do honě. „Nepřipadá vám zvláštní, že mě nezažaloval? A to mu přitom nabízeli právní služby zdarma,“ napsal na twitteru.

Žaloba je na cestě

Reakce však na sebe nenechala dlouho čekat. „Elon Musk by si měl předtím, než něco napíše na twitter, zkontrolovat e-mailovou schránku,“ kontroval slavný americký advokát Lin Wood. „Byl jsem požádán Vernonem Unsworthem, abych zastupoval jeho zájmy ve spojení s vašimi lživými a urážlivými výroky na twitteru,“ stojí v dopise adresovaném Muskovi.

„Ve třech různých příspěvcích jste svým 22 milionům fanoušků sdělil, že pan Unsworth se dopustil sexuálního zneužívání thajských dětí. Učinil jste tak v době, kdy tento člověk pomáhal zachránit životy těchto chlapců. Bez jakéhokoli důkazu,“ píše právník a vyzývá šéfa Tesly k dialogu a mimosoudnímu řešení sporu.

Není to poprvé

Populární miliardář na sebe svými kontroverzními výroky strhl pozornost již několikrát. Podle BBC to svědčí o jeho nestabilní a nevyrovnané osobnosti. Nedávno například na sociální sítě napsal, že zvažuje převedení společnosti Tesla do svého výhradního vlastnictví.

Elon Musk
Pryč od tlaku investorů? Miliardář Elon Musk uvažuje o převzetí Tesly

Prohlášení vyvolalo prudké výkyvy hodnoty akcií společnosti a vlnu kritiky, podle které byl výrok zavádějící a Musk nemá dostatek financí, aby si odkoupení mohl dovolit. Ačkoli miliardář nejprve prohlásil, že potřebné finanční prostředky má připraveny, krátce poté informoval, že firmu kupovat nebude.

Muskův mladší bratr Kimbal se v rozhovoru s New York Times snažil svého sourozence bránit. „Důvod, proč Elon přitahuje kontroverzní situace, je jednoduchý. Snaží se být transparentní, otevřený, a to i za cenu, že se mu to může vrátit. Jinak to prostě neumí,“ sdělil.

Elon Musk na slavnostním představení nového modelu Tesly
Kde jsou slíbené peníze? Muskovi hrozí kvůli manipulaci s kurzem akcií soud