On-line reportáž ke koronaviru najdete ZDE

"Možná je to dobré znamení," řekl Trump novinářům. "Začínáme vidět světlo na konci tunelu," poznamenal. Ale dodal, že se tím nelze těšit v době, kdy umírá tolik lidí.

Spojené státy čelí v koronavirové krizi kritické době. "Tohle bude náš Pearl Harbor, naše 11. září, jen to nebude omezené na jedno místo. Bude se to dít po celé zemi. A chci, aby to Amerika pochopila," varoval v neděli s odkazem na příští týdny šéf americké zdravotnické služby Jerome Adams a vyzval všechny guvernéry, aby ve svých státech omezili pohyb obyvatel nejméně na týden, ideálně však na 30 dní.

Spojené státy evidují již přes 324 tisíc lidí s koronavirem, nejvíce na světě. Experti Bílého domu předpověděli, že během pandemie by mohlo zemřít 100 až 240 tisíc Američanů. Nejnovější údaje ale podle Trumpa naznačují, že tyto odhady mohly být nadhodnocené.

Trump také popřál brzké uzdravení britskému premiéru Borisi Johnsonovi, který v neděli musel být převezen do nemocnice kvůli tomu, že u něho příznaky nemoci covid-19 přetrvávají i deset dnů poté, co měl pozitivní test.

"Všichni Američané se za něj modlí. Je to můj přítel a skvělý člověk, vynikající vůdce," řekl americký prezident. "Jsem přesvědčen, že to dobře dopadne. Je to silný muž, silná osobnost," dodal. Premiérův úřad označil nedělní hospitalizaci za preventivní opatření, během kterého se má Johnson podrobit "rutinným testům".

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník