Christine Hallquistová sice vyhrála primárky, ve všeobecných volbách ale bude čelit republikánovi Philovi Scottovi, který zastává guvernérský post ve Vermontu od roku 2016. 

Hallquistová prodělala přechod na druhé pohlaví několik let před zahájením své kampaně, v době, kdy mířila do společnosti Vermont Electricity Coop. "V roce 2015 se Christine rozhodla, že po letech, kdy je skrývala v sobě, nechá vyjít na světlo své pravé já, a stala se první transgender ženou ve vedoucím obchodním postavení, která prodělala přechod v době, kdy byla ve funkci," uvádějí její internetové stránky.

"Možnost pracovat na ton, aby Vermont zůstal zvláštním, inkluzivním a progresivním místem, jakým vždy byl … to je to, co motivuje Christine, aby stála o příležitost a čest sloužit lidu z Vermontu jako jeho příští guvernérka," uvádí web.

Hallqistová porazila v primárkách mimo jiné námořnického veterána Jamese Ehlerse a výkonnou ředitelku tanečního festivalu Brendu Siegelovou. Mezi její soupeře ale patřil také čtrnáctiletý školák Ethan Sonneborn, který využil zvláštnosti vermontské letité ústavy, jež neuplatňuje pro funkci guvernéra žádnou minimální věkovou hranici.

Hallquistová není jedinou pozoruhodnou kandidátkou v nadcházející sérii amerických voleb. V primárkách do Sněmovny reprezentantů uspěla Ilhan Omarová, jež se do Spojených států dostala jako somálská imigrantka. Má tak šanci stát se první představitelkou uprchlíků v americkém Kongresu a druhou ženou muslimského vyznání (po Rashidě Tlaibové, americké političky palestinského původu, která vyhrála primárky do Kongresu za 13. okrsek státu Michigan, a v říjnu se stane první muslimskou kongresmankou s největší pravděpodobností, protože v jejím okrsku nestaví republikáni žádného kandidáta).