On-line reportáž ke koronaviru najdete ZDE

V americkém státě New York přibylo za posledních 24 hodin téměř 8000 potvrzených případů nákazy koronavirem. Celkem je nakažených již 83 712, informovala s odvoláním na místního guvernéra Andrewa Cuoma agentura Reuters. Mrtvých přibylo ve srovnání s úterními daty 391. Celkem si nemoc COVID-19 ve statě na východním pobřeží USA vyžádala už 1941 obětí.

Infikovaných je ve státě New York po dnešku již více než v pevninské Číně, odkud se na počátku roku začal koronavirus SARS-CoV-2 šířit do světa. Podle posledních oficiálních údajů zaznamenaly čínské úřady od počátku epidemie 81 518 nakažených.

"Podívejte se na nás dnes, uvidíte sami sebe zítra," varoval dnes guvernér Cuomo další části Spojených států. V nemocnicích státu New York nyní podle něj leží s nemocí COVID-19 přibližně 12.000 pacientů.

Uzavření všech hřišť

Podle nových modelů se očekává, že stát bude potřebovat pro zvládnutí krize 110 tisíc nemocničních lůžek a 37 tisíc dýchacích přístrojů. Pokud se budou dodržovat přísná pravidla omezující sociální kontakt, bude to 75 tisíc lůžek a 25 tisíc dýchacích přístrojů. Vrchol pandemie v New Yorku Cuomo očekává až na konci dubna.

 

Po zveřejnění nové bilance guvernér oznámil, že nechá uzavřít všechna hřiště ve městě New York. Opatření by mělo přispět k snížení počtu kontaktů mezi lidmi. Už v úterý newyorský starosta Bill de Blasio oznámil uzavření desítky hřišť, v jejichž okolí se shromažďovali obyvatelé.

"Mladí lidé to musí pochopit a stále to ještě nepochopili. Pořád je vidět příliš mnoho situací s příliš velkou koncentrací mladých lidí," řekl Cuomo. "Takže musíme přistoupit k dramatičtějším akcím. Zavřeme hřiště v New York City," dodal. Veřejné parky ale podle Cuoma zůstanou otevřené, aby se lidé mohli "procházet na sluníčku".

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník