Jednání však skončila v červenci bez výsledku a v Jemenu byly obnoveny boje. Mluvčí amerického kontingentu v Bahrajnu Ian McConnaughey řekl, že Američané pomáhali arabské koalici zapojené do jemenských bojů i při tankování saúdskoarabských stíhaček ve vzduchu a při získávání tajných informací.

Mluvčí Pentagonu Chris Sherwood řekl, že stažení neznamená, že USA přestaly podporovat vojenské operace Saúdské Arábie, která arabskou koalici řídí. Americká tankovací letadla prý jsou Saúdům stále k dispozici.

Arabská koalice je opakovaně kritizovaná za množství civilních obětí při operacích v Jemenu. V konfliktu zemřelo za 16 měsíců 6500 lidí a asi polovina z nich byli civilisté. Válka přivedla Jemen na pokraj hladomoru a materiální škody způsobené boji se odhadují na 14 miliard dolarů (334 miliard korun). V konfliktu proti sobě stojí šíitští povstalci a jemenská vláda.

Ve světě i v USA se v posledních dnech stále častěji úmrtí jemenských civilistů připisuje útokům arabské koalice. Podle OSN má její letectvo na svědomí životy 60 procent dětí, které v bojích zemřely. V úterý byla při jednom náletu zasažena nemocnice, kterou provozovala organizace Lékaři bez hranic (MSF). O život přišlo 19 lidí a MSF evakuovala své lidi ze šesti nemocnic. Ohlásila, že už nemá důvěru, že se koalice snaží předejít podobným útokům.