"V tuto chvíli předpokládáme, že se jednalo pouze o jediného střelce a že tento incident již nepředstavuje žádné nebezpečí pro širokou veřejnost," uvedla policie podle agentury DPA. O střelcových motivech nedokázal policejní náčelník zatím nic uvést.

Úřady na tiskové konferenci uvedly, že policisté se s podezřelým dostali do přestřelky. Většina nákupního střediska byla vyklizena, ale policisté stále pátrají po případných dalších obětech.

Hasiči zasahují u požáru ve výrobně střelného prachu na jihu evropské části Ruska, 22. října 2021
Exploze ve výrobně střelného prachu v Rusku: Zahynulo 16 lidí

Policie žádné další informace zatím nesdělila s tím, že vyšetřování pokračuje. Vyzvala také lidi, aby se oblasti vyhnuli.

Nákupní centrum Boise Towne Square se nachází v největším městě státu Idaho a se 153 obchody je to největší nákupní středisko ve městě.

Utíkali a utíkali 

Cheri Gypinová (60) z Boise byla s přítelem v nákupních středisku, kde se třikrát-čtyřikrát do týdne hodinku procházejí. Řekla, že slyšela několik hlučných ran, ale myslela si, že něco spadlo ze stropu. Pak se na ně vrhlo asi 60 prchajících lidí včetně rodin tlačících kočárky. Někteří křičeli, že v budově je střelec.

Drogy zabavené policií. Kokain. Ilustrační foto.
Úspěch v boji proti zločinu. V Kolumbii dopadli nejhledanějšího drogového bosse

"Můj přítel se to snažil zpracovat. Jen jsem se na něj podívala a řekla, že musíme utéct. Tak jsme utíkali a utíkali, dokud jsme se nedostali na parkoviště,“ vylíčila Gypinová podle AP.