Hrůzný nález v podobě rozkládajícího se lidského těla před několika týdny nahlásili policistům lidé, kteří se motali kolem opuštěného odstaveného auta ve městě Spokane v americkém státu Washington. Patologové rychle zjistili, že ostatky patří devatenáctiletému mladíkovi, kterého někdo před rokem zavraždil. Jak oznámili policisté tento týden, už se jim podařilo zadržet a obvinit vraha. Jenže rozuzlení případu přineslo tragický příběh otce, který chtěl pomstít zneužitou dceru.

Zřejmě nejbestiálnější americký sériový vrah - Randy Kraft, přezdívaný jako Dálniční zabiják.
Nejbrutálnější vrah USA: Oběti sadisticky mučil, zaměřil se hlavně na genitálie

Vrahem devatenáctiletého mladíka má být šedesátiletý John Eisenman. „Mladého muže zabil proto, že údajně prodal jeho dceru obchodníkům s bílým masem," píše stanice NBC News.

Vše začalo v říjnu 2020. „Tehdy se podle výpovědi Eisenman dozvěděl, že jeho nezletilá dcera se stala obětí obchodování s lidmi za účelem sexuálního vykořisťování," píše stanice NBC News. Eisenman se svou snoubenkou rychle vypravili do okolí hlavního města státu Washington, Seattlu. Právě tam se měla jeho dcera nacházet. Policisté neupřesnili jak, Eisenmanovi se každopádně podle jeho slov podařilo dívku vysvobodit ze spárů obchodníků s bílým masem, kteří plánovali jeho dceru prodávat jako prostitutku. Otec si následně dceru odvezl do města Spokane, kde rodina žila.

Mladíka ubodal

Při záchraně dcery se ovšem měl šedesátiletý muž dozvědět, že obchodníkům dívku prodal její devatenáctiletý přítel. A když o měsíc později zjistil, že se mladík nachází v nedalekém městě Airway Heights, rozhodl se konat. Na mladíka si počkal. „Když devatenáctiletý muž dorazil, Eisenman ho svázal a naložil do kufru auta. Později oběť napadl tak, že ji nejdříve udeřil škvárovým blokem a pak ubodal k smrti," uvedli vyšetřující policisté v tiskovém prohlášení.

Auto s mrtvolou pak obviněný John Eisenman odvezl do neobydlené části okresu Spokane. Tam se nacházelo téměř rok. „Následně vozidlo někdo dovezl do města. Podle vyšetřovatelů tento člověk neměl s vraždou nic společného," píše stanice NBC News.

Zavražděná blogerka Gabby Petitová.
Případ Gabby je i po nalezení těl stále záhadou. Otevřel ale důležitá témata

Tím, že se auto dostalo do města a začali se kolem něj motat lidé, kteří vůz chtěli prohledat kvůli případným odloženým věcem, bylo objeveno i tělo. „Dvaadvacátého října dostali policisté hlášení, že se z odstaveného opuštěného auta šíří nesnesitelný zápach," připomíná server Insider.

John Eisenman byl obviněn z vraždy prvního stupně. Nyní je ve vazbě, ven se může dostat na kauci ve výšce milion dolarů. „Úřady uvedly, že před zadržením za vraždu neměl Eisenman žádný kriminální záznam," píše server Insider.