Podle ní navíc v neděli Washington vyšle do oblasti svého vyjednávače Christophera Hilla, aby se tam pokusil znovu zaměřit pozornost na otázku denuklearizace.

Hill navštíví Peking, Tokio a Soul. Mluvčí ministerstva zahraničí Sean McCormack prohlásil, že USA podpořily uvolnění 25 milionů dolarů z fondů zadržovaných v jedné bance v Macau. Zatím však není jasné, zda další zainteresované strany budou sdílet stejný názor, a jestli to znamená definitivní vyřešení otázky zmrazených severokorejských fondů.

Prostředky na severokorejských účtech v Banco Delta Asia v Macau byly zmrazeny na popud USA kvůli podezření, že se vláda KLDR podílela na padělání amerických dolarů a praní špinavých peněz. Pchjongjang kvůli zablokování svých účtů rok bojkotoval šestistranné rozhovory o kontroverzním severokorejském jaderném programu.

V předposledním, únorovém kole jednání KLDR slíbila postupné ukončení svých nukleárních aktivit výměnou za energetickou pomoc. Součástí dohody byl i slib USA vyřešit do půlky března otázku zablokovaných severokorejských peněz. KLDR pak 20. března při posledním kole rozhovorů jednání přerušila do doby, než se problém podaří vyřešit.