Villa Sellgrena je kulturní památka a najdete ji na ostrově Lodočnyj nedaleko Vyborgu. Nedávno se stala majetkem rodiny, která má blízko k ruskému prezidentovi a dá se předpokládat, že bude sloužit jako jedno z míst, kde by mohl Putin trávit chvíle volna.

Barcelona, teroristický útok
Islamisté na videu oslavují katalánské útoky a hrozí Španělsku dalším terorem

Tyto informace potvrdil ruské televizi Dožď zdroj z vedení vyborského kraje. „Vilu pro Putina tam začali renovovat po roce 2010,“ sdělil Doždi dotyčný člověk. „Putin tam minimálně jednou byl. Přijel tam s bývalým šéfem oblasti Georgijem Porjadinem.“

Majitelé pozemků pod nemovitostí i samotné nemovitosti jsou lidé těsně napojení na ruskou hlavu státu a s akcionáři banky Rossija. Mezi nimi jsou i dávní Putinovi přátelé. Nyní nemovistost vlastní firma Sever, která patřila do roku 2014 majiteli Baltské Media Group Olegu Rudnovovi. Právě ten je podle ruského listu Kommersant dávným Putinovým přítelem ještě z dob, kdy Putin spoluřídil petrohradskou radnici jako náměstek primátora.

Zámek Náměšť nad Oslavou
Po prezidentu Benešovi zbyl v Náměšti telefon

Rudnov zemřel v roce 2015 a jeho byznys nyní řídí syn Sergej. Právě on je majitelem celého ostrova Lodočnyj a ještě části sousedního ostrova Lichaniemi – celkem se jedná o 108 hektarů.

Villa Sellgrena je dobře „odstíněná“ od okolního světa. Vjezd na pozemek je od samotné vily vzdálený několik kilometrů a je hlídaný. Pokud by někdo projevil zájem jít dál, ochranka ho upozorní, že za oplocením je „nepřístupný objekt“. Turisté nemají na toto místo přístup již několik let.

V roce 2012 došlo k přeměně pozemku z „lesního fondu“ na „městské osídlení s povolení pro rekreační účely“. Pokud se ale na vedení Vyborgské oblasti zeptáte, sdělí vám, že žádný objekt k rekreaci na uvedeném pozemku není. Před rekonstrukcí byla ve špatném stavu, nyní je z ní luxusní rezidence.

Donald Trump
Zrušme Trumpův účet na Twitteru, burcuje někdejší agentka CIA

Villa Sellgrena byla postavená v roce 1913 podle návrhu finského architekta Uno Ullberga. Do roku 2010 byl k vile, která si zahrála i ve filmu o Sherlocku Holmesovi, volný přístup. Potom kolem pozemku postavili plot a začali objekt rekonstruovat  – pro ruského prezidenta.