K bombovému útoku na hráče Borussie Dortmund došlo loni 11. dubna. Fotbalisté německého týmu právě vyrazili na večerní zápas čtvrtfinále Ligy mistrů s Monakem, když vedle jejich týmového autobusu explodovaly tři nálože, které byly ukryté ve křoví u silnice.

Autobus byl během explozí poničen na několika místech a vysypala se z něj většina oken. Zranění utrpěl španělský obránce Marc Bartra, který musel být se zlomenou paží operován, i jeden z policistů, který autobus doprovázel. Ten podle německé televize Deutsche Welle prodělal akustické trauma a šok.

Později se ukázalo, že následky útoku mohly být mnohem tragičtější. V bombách totiž byly kovové součástky, z nichž některé se zavrtaly do polstrovaných opěrek sedadel autobusu.

Spekulace na burze 

Sergej W., který se narodil v ruském Čeljabinsku, tvrdil, že bombami nechtěl nikoho zabít. Podle vyšetřovatelů jednal z chamtivosti a na útoku se snažil vydělat. Krátce předtím totiž na burze nakoupil prodejní opce na akcie klubu a počítal s tím, že po útoku jejich hodnota klesne. 

Borussia Dortmund je přitom jediným německým fotbalovým týmem, s jehož akciemi se obchoduje na burze. Sergej W. mohl podle odborníků získat maximálně přes půl milionu eur, doopravdy ale vydělal 5872 eur (asi 151 tisíc korun).