V osmnáctistránkovém dopisu, který je datován na 29. března, líčí útočník své zážitky z dětství, které podle něj mohly za jeho závažné psychické problémy. Mimo jiné se v něm zabývá konflikty s rodiči, pocity viny a nepovedenou operaci, z níž vinil svého lékaře.

Jak již dříve uvedla německá policie, devětačtyřicetiletý muž docházel k psychiatrovi a v minulosti se už minimálně jednou pokusil o sebevraždu.

Podle televizní stanice Deutsche Welle policie existenci dopisu oficiálně nepotvrdila, přiznala však, že našla e-mail, který Jens R. v březnu zaslal několika lidem. Ten údajně obsahoval „nejasné zmínky o sebevražedných myšlenkách, nic ale nenasvědčovalo tomu, že by jeho autor chtěl ohrozit i další lidi“.

Neštěstí v Münsteru
V Německu najelo auto do lidí. Zabilo muže a ženu, řidič se zastřelil

Při vyšetřování sobotního útoku vyšlo mimo jiné najevo, že v letech 2015 a 2016 Jense R. kvůli vyhrožování, poškození cizí věci, útěku z místa nehody a podvody několikrát prošetřovala německá policie. Všechna řízení ale byla zastavena.

Devětačtyřicetiletý Jens R. vjel v sobotu odpoledne v západoněmeckém Münsteru se svou šedou dodávkou do davu lidí, přičemž zabil 51letou ženu a 65letého muže a dalších dvacet lidí zranil. Bezprostředně po činu spáchal sebevraždu.

Poté, co byl agresor identifikován jako německý občan Jens R., povoláním designer, prohledali policisté také jeho byt. Při domovní prohlídce našli dělobuchy a nefunkční střelnou zbraň AK 47. Podle policie jednal sám, bez kompliců.

Policie na berlínském maratonu
Německá policie překazila teroristický útok na berlínský půlmaraton