Pořízené záběry býka řádícího na pláži v mexickém státě Baja California Sur na první pohled budí zděšení, vyhrocená situace však nakonec skončila dobře. Ukázalo se navíc, že zvíře na pláži nejprve nechtělo nikomu ublížit.

Na videu jde vidět, že býk byl ze začátku klidný a ostatních na pláži si příliš nevšímal. Zaujaly ho hlavně tašky jedné z turistek, ke kterým dlouhou dobu čichal. To se však nelíbilo ženě, které patřily. Portál Fox News přibližuje, že jí několik lidí na pláži varovalo, aby se ke zvířeti nepřibližovala. I tak přišla k býkovi a z těsné vzdálenosti mu dala něco žrát z misky, zatímco si začala brát své věci zpod jeho čenichu. Poté odešla, ale zvíře ji následovalo.

Útok býka zachycený na videu:

Zdroj: Youtube

Zaujatý taškami

O kousek dál se o kabely se zvířetem začala přetahovat, na což kopytník zareagoval tím, že ji několikrát nabral rohy. V jednu chvíli se zdálo, že ji býk sekl do obličeje. Žena upadla na zem a býk ji ještě chvíli postrkoval před sebou, než o ni ztratil zájem. Ostatní na pláži v ten moment situaci jen vyděšeně přihlíželi. Nakonec ženě přišla na pomoc další turistka s kýblem v ruce, ze kterého chrstla na zvíře vodu. Býk potom odkráčel pryč.

Navzdory na první pohled tvrdým nárazům se poté ze země zvedla také napadená a odešla pryč. Není známo, jestli utrpěla nějaké zranění.

Ženu u pláže Rockaway v New Yorku pokousal žralok. Utrpěla těžké zranění nohy:

Policisté na pláži Rockaway v New Yorku, kde starší ženu napadl a těžce zranil žralok
Na pláži u New Yorku po půl století útočil žralok. Ženě z nohy vyrval kus tkáně

Pláž se nachází v blízkosti několika rančů, setkání s hospodářskými zvířaty je tedy podle portálu New York Post v místě běžné. Koordinátor Federální námořní pozemní zóny Los Cabos Torres García uvedl, že federální zaměstnanci danou pláž pravidelně nehlídají, a proto turisty před býkem nevarovali.

V okolí se podle něj potulují hlavně osli, kteří jsou u turistů velmi oblíbení. Baví je je zejména krmit, což García nepodporuje. „Doporučujeme, aby to turisté nedělali, aby se předešlo podobné situaci, jako v případě tohoto útoku býka. Osel může člověka kousnout,“ vyjádřil se.

Draví žraloci

Běžněji než býci na turisty z pláží světa útočí žraloci. Příkladem je incident z minulého roku v srpnu, kdy paryba pokousala ženu u pláže Rockaway v New Yorku. Ze zadní části stehna ji vytrhla kus tkáně a na místě zanechala hlubokou ránu. Ale jednalo se o nejvážnější incident za desítky let, přičemž šlo o naprosto ojedinělý případ.

Jakým plážím na světě se vyhnout kvůli žralokům? Podívejte se:

Nedávné zprávy o útocích žraloků řadu lidí vyděsily
Těmto plážím se raději vyhněte. Kvůli žralokům jsou jedny z nejnebezpečnějších

Podle statistik Floridského muzea žraloci na celém světě zaútočili od roku 2012 do roku 2021 761krát, šedesát případů bylo smrtelných. V počtu napadení žralokem kraluje Florida, v uvedeném období zde tento dravec zaútočil 259krát. Žádný z případů však neskončil smrtí člověka.