Agentura AFP uvedla, že mezi oběťmi útoku, který se odehrál kolem 7:40 místního času (1:40 SELČ), byli tři děti, dva rodiče a jedna učitelka. Podezřelý s příjmením Wu je z Lian-ťiangu a byl zadržen, uvedla policie.

Dnešní zprávy dnes spustily emotivní debatu na sociální síti Weibo, kde se útok stal hlavním diskutovaným tématem. Někteří přispěvatelé žádali pro útočníka trest smrti. „Je hrozné udělat toto dětem, které jsou úplně bezmocné. Kolik rodin to zničí… Podporuji trest smrti,“ uvedl jeden z uživatelů sítě podle Reuters, zatímco další zpochybnil účinnost bezpečnostních opatření na školách. „Proč se takové případy stále stávají?“ ptal se.

Aligátor. Ilustrační snímek
Venčila psy, ti se domů vrátili sami. Američanku napadl aligátor, útok nepřežila

Násilné trestné činy nejsou v Číně časté kvůli přísným zákonům o držení zbraní a bezpečnostním opatřením, napsala agentura Reuters. Případy pobodání v předškolních zařízeních však v několika posledních letech zvýšily obavy o bezpečnost na školách.

Loni v srpnu byli zabiti tři lidé a šest jich bylo zraněno při útoku nožem ve školce v jihočínské provincii Ťiang-si. V roce 2021 muž zabil dvě děti a dalších 16 zranil ve školce v jihozápadní provincii Kuang-si, připomněla agentura Reuters. V roce 2017 odpálil 22letý muž trpící neurologickou poruchou výbušninu před školkou v provincii Ťiang-su, a zabil tak sebe a několik dalších lidí. Muž trpěl neurologickou poruchou.

Útoky na děti tak obrátily pozornost na téma duševního zdraví, psychicky nemocní čelí totiž v Číně kulturním stigmatům. Odborníci na duševní zdraví poukazují na pandemii covidu-19 jako na významný faktor, který stojí za nárůstem psychických problémů.