Oba teroristé byli příbuzní a pocházeli z východního Jeruzaléma, uvedl deník Haaretz. Podle velitele místního okrsku Dorona Turgemana teroristé přijeli na místo činu autem a použili pistoli a útočnou pušku M-16. Policie našla v autě zásobníky se stovkami nábojů. „Hamás tu promluvil dvěma hlasy,“ řekl Ben Gvir.

Izraelská bezpečnostní služba Šin bet uvedla, že útočníky jsou bratři Murad a Ibrahim Namerovi, kteří byli v minulosti uvězněni za teroristické aktivity. Murad byl mezi lety 2010-2020 vězněn kvůli podezření z podílu na teroristickém činu řízeném z Gazy. Ve vězení byl podle deníku Haaretz považován za nebezpečného a držen v izolaci.

| Video: Youtube

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v reakci na teroristický čin uvedl, že jeho vláda „bude pokračovat v distribuci zbraní civilistům“. Toto opatření se podle něj „opakovaně osvědčilo v boji proti vražednému terorismu“. „Rychlá reakce dvou vojáků a civilisty, kteří teroristy eliminovali, zabránila ještě horším následkům útoku,“ řekl Netanjahu.

Oběťmi útoku jsou podle izraelského listu čtyřiadvacetiletá žena, sedmašedesátiletá žena a třiasedmdesátiletý muž. Ten byl identifikován jako soudce rabínského soudu Rabbi Elimelech Wasserman.