"Blížili se, pak se rozběhli a spustili pokřik: To je pro Alláha," řekl BBC muž, který se představil jako Gerard. Dodal, že viděl, jak útočníci bodají dívku, a pokusil se jim v tom bránit. "Bodli tu dívku snad desetkrát, nebo patnáctkrát," dodal. Podle svých slov začal po teroristech házet lahve a židle, aby je zastavil.

Další svědek, který se označil jako Eric, BBC sdělil, že viděl tři muže vystoupit z bílé dodávky poté, co srazili několik chodců. "Myslel jsem, že jim jdou pomoci. Ale oni je místo toho začali kopat, mlátit a vytáhli nože. Bylo to vyložené běsnění," řekl a dodal, že také slyšel křik: "To je pro Alláha."

Británie se probudila do nedělního rána po dalším teroristickém útoku jen dvanáct dní poté, co sebevražedný atentátník zabil 22 lidí na koncertě v Manchesteru v severozápadní Anglii. K novému útoku došlo jen pět dní před všeobecnými volbami, v nichž měla být bezpečnost důležitým tématem.

Svědci popsali rychle rozjetou dodávku, která najela do několika chodců na londýnském mostě, a pak jednoho až několik mužů s noži, kteří se rozběhli směrem k barům, v nichž bylo v tu dobu plno lidí. Jeden svědek uvedl, že viděl až pět útočníků.

Zdroj: Youtube

Reportérka BBC Holly Jonesová, která byla na mostě v době útoku, uvedla, že dodávka jela rychlostí "pravděpodobně 50 mil za hodinu". "Najela do zhruba pěti nebo šesti lidí. Asi dva porazila, když byla ještě přede mnou, a pak další tři za mnou, když mě minula," řekla Jonesová BBC News Channel. Podle očitých svědků pak z dodávky vystoupili muži, kteří se rozběhli směrem ke čtvrti Borough Market. Člen bezpečnostní stráže, která dohlíží na řadu restaurací v okolí Londýnského mostu, řekl BBC, že viděl čtyři útočící osoby.

Několik lidí sdělilo BBC, že jim policie nařídila, aby zůstali uvnitř restaurací, a nakonec museli vyjít s rukama nad hlavou.

Další svědci hovoří o následné střelbě. Italský fotograf a dokumentarista Gabriele Sciotto, který sledoval fotbal v hospodě Wheatsheaf na čtvrti Borough Market, oznámil, že viděl, jak policie zastřelila tři muže těsně u hospody. Podle něj byl jedním ze zastřelených muž oblečený v bojových kalhotách, s oholenou hlavou, a opásaný něčím, co vypadalo jako pás s pevnými pouzdry nebo sumkami. Další dvě těla ležela za ním. "Všichni tři byli střeleni během dvou až pěti vteřin," řekl Sciotto BBC.

Jeden ze zastřelených útočníkůZdroj: Gabriele Sciotto

Sciotto také zveřejnil fotografii, na níž je vidět právě zmíněný útočník. Pás kolem jeho těla představoval podle policie imitaci bomby.