Osmašedesátiletou ženu zvíře napadlo při plavání u egyptského pobřeží, poblíž letoviska Sahl Hasheesh. Brutální útok zachytili zděšení turisté, kteří z písku a mola sledovali ženin boj o život.

Žena se zvířetem ve vodě zbarvené krví zápasila několik dlouhých minut, na pomoc jí nikdo nepřišel. Turisté na místě si údajně stěžovali na nedostatečný zásah plavčíků. Jeden z přihlížejících seniorce hodil do vody lano v naději, že ji odtáhne na břeh. „Ona určitě zemře," ozývalo se z pláže podle serveru The Times of Israel.

Puma americká. Ilustrační snímek
Devítiletou dívku při hře na schovávanou napadla puma. Dítěti zohavila tvář

Podle informací serveru Daily Mail měl útočit žralok spanilý měřící kolem dvou metrů. Pro člověka tento druh většinou nebývá příliš nebezpečný, pokud se ale cítí ohrožen, může k útoku dojít.

Podle místních médií žena přišla o ruku a nohu, po útoku se jí však podařilo vlastními silami dostat zpět na břeh. Tam si ji okamžitě převzali přivolaní záchranáři, při ošetřování v sanitce však zřejmě dostala infarkt. Zemřela během převozu do nemocnice.

Upozorňujeme, že následující záběry jsou drastické:

Podle Daily Mail nešlo o turistku, seniorka údajně v zemi žila s manželem Egypťanem. V době útoku se podle dostupných informací nacházela v plaveckém prostoru vymezeném bójkami.

Místní úřady v reakci na útok na tři dny uzavřely okolní pláže. Guvernér zakázal všechny aktivity u moře, včetně potápění, šnorchlování či windsurfingu. Do vod u Hurghady nesmějí vplouvat ani rybářské lodě.