Později sebevražedný atentátník na severu města zabil osm osob a 11 zranil. Odpoledne vybuchl v centru Bagdádu autobus, 11 lidí zahynulo a 18 dalších bylo zraněno. Severně od irácké metropole se také zřítily dva britské armádní vrtulníky a v jejich troskách zemřeli dva vojáci.

Ráno explodovaly bomby v pětiminutovém intervalu ve čtvrti Šurta. Jedna před restaurací na tamním tržišti a druhá nedaleko. Mezi 18 oběťmi je pět žen a tři děti.

Těsně po obědě odpálil sebevrah nálože v mikrobusu poblíž soudní budovy v severní čtvrti Utafíja. Podle zdravotníků byly oběti silně popáleny, stejně tak jako mnoho ze zraněných.

V centru Bagdádu ve čtvrti Karráda vybuchla odpoledne nálož nastražená v autobusu stojícím na rušné ulici, která usmrtila 11 osob a 18 jich zranila.

Podle tiskových agentur je dnešní velký počet obětí násilností v irácké metropoli další ranou pro bezpečnostní plán americké a irácké armády pro Bagdád, který začal být realizován v polovině února.

V sobotu v Iráku zahynulo víc než šest desítek lidí. Při sebevražedném útoku na autobusovém nádraží v Karbale podle dnešní bilance zemřelo 42 osob a 224 bylo zraněno. Přes deset lidí přišlo o život v hlavním městě.

Severně od Bagdádu, poblíž americké základny v Tadží, se dnes zřítily dva vrtulníky. Britský ministr Des Browne vydal prohlášení, v němž oznámil, že oba stroje byly britské, stejně jako dvě oběti a čtyři zranění. Podle agentury AP se helikoptéry ve vzduchu srazily.

"Bude zahájeno vyšetřování příčin nehody, ale zatím vše nasvědčuje tomu, že šlo o kolizi ve vzduchu a že pád strojů nebyl důsledkem nepřátelské palby," prohlásil mluvčí americké armády, jehož AP cituje.