Děti byly ve věku od jednoho roku do osmi let a jejich zmizení ohlásila minulou středu jejich matka. „Je to velmi tragická situace. Životy těchto dětí vyhasly ještě předtím, než dostaly šanci užít si života. Spravedlnosti bude učiněno za dost," uvedl státní zástupce v Alabamě Michael Jackson.

Policie nezveřejnila žádné detaily ohledně příčiny smrti dětí. Jejich těla byla v noci na dnešek převezena do Jižní Karolíny, kde bude provedena pitva.

Podle Charlieho Crumptona, šerifa v okrese Smith County v Mississippi, otce dětí zadrželi v sobotu právě v tomto státě při běžné silniční prohlídce. Když policisté zastavili jeho auto, vypadal prý podezřele, protože byl pod vlivem pravděpodobně drog a navíc velmi nervózní a rozrušený. Po jeho dětech bylo už tehdy vyhlášeno pátrání, a proto policisté Jonese zadrželi. Nakonec prý sám popsal místo, kde mrtvá těla zanechal.

Američan je rozvedený a děti měli se svou manželkou ve společné péči. Svým sousedům Jones řekl, že se spolu s dětmi stěhuje do jiného státu.