Úřady potvrdily, že k události došlo na rušné třídě Esplanade Avenue nedaleko míst, kde probíhají oslavy v rámci slavného festivalu Mardi Gras. Policejní superintendent Shaun Ferguson médiím sdělil, že se podařilo podezřelého zadržet. Co se na místě stalo zůstává předmětem vyšetřování. Fotografie z místa činu ukazují poničená kola sražených cyklistů.

Ruská policie. Ilustrační snímek
Dva mrtví a tři zranění. V Petrohradu vjel na chodník opilý řidič

„Incident vyšetřujeme a zkoumáme také záběry z bezpečnostních kamer,“ potvrdil Ferguson a dodal, že v případě řidiče policie prověřuje, zda nebyl pod vlivem drog. K jeho dopadení přispěli kolemjdoucí. „Dokázali jsme podezřelého zadržet tak rychle, protože ho zastavili lidé na ulici. Mysleli si, že pomáhají někomu, kdo se svým vozem havaroval,“ uvedl.

Mluvčí záchranářů Jonathan Fourcade uvedl, že o život přišli muž a žena ve věku okolo 30 let. Mezi zraněnými je šest lidí ve věkovém rozmezí od 28 do 65 let. Pět z nich bylo převezeno do nemocnice, jeden člověk pak ošetření odmítl. Tři ze zraněných jsou podle ředitelky záchranné služby Emily Nicholsové v kritickém stavu. 

Vysoká rychlost

Svědci nehody popsali, jak tmavé sportovní auto uhánělo ulicí vysokou rychlostí. Při pokusu o předjetí jiného vozu vjelo do pruhu pro cyklisty. „Bohužel tam byli lidé na kolech,“ uvedl Dane Barrymore, který viděl, jak řidič srazil dvě ženy a jednoho muže. Podle svých slov se snažil pomoci, ale bylo jasné, že jedna žena a muž nehodu nepřežili.

Ilustrační foto.
Tragédie na Brněnsku: Na dálnici D52 srazilo auto chodce, další jej přejelo

Vozidlo poté v rychlosti pokračovalo v cestě, narazilo do dalšího automobilu. Náraz sportovní vůz roztočil a ten skončil ve středovém pásu. Řidič se z vozu pokusil uprchnout, doběhl však pouze na blízký chodník, kde zkolaboval. 

Další ze svědků, cyklista Frank Rourk, místním médiím popsal, jak se společně s dalšími dvěma lidmi snažil řidiče přivést k vědomí. „Nevěděl jsem, že byl někdo sražen. Řekl jsem řidiči: ‚Vy jste ten člověk, který naboural to auto. Měl byste se tam vrátit‘,“ uvedl Rourke. Krátce poté na místo dorazila policie, která řidiče zadržela.

Lidské tělo v márnici - Ilustrační foto
Mrtvý Polák ležel čtyři hodiny na ulici. Zemřel po pracovní době lékařů