K tragické události došlo v okamžiku, kdy zaměstnanci parku poklízeli jeden z výběhů. Lev se zatím nezjištěným způsobem dostal ze zamčeného prostoru do výběhu a napadl dvaadvacetiletou Alexandru Blackovou.

Přivolaným policistům nezbylo nic jiného než zvíře zastřelit. Jinak by se totiž nedostali k tělu mladé ženy. Incident se stále vyšetřuje, upozornila agentura AP.

Na novozélandské pláži uhynulo 145 velryb
Na novozélandské pláži uvázlo 145 velryb. Ochránci zvířat je museli utratit

„Tohle je určitě nejhorší den mého života. Ztratili jsme zaměstnance. Přišli jsme o jedno zvíře. Po dnešku je náročné neztratit i víru,“ řekla serveru WTVD-TV výkonná ředitelka parku Mindy Stinnerová.

Alexandra Blacková ukončila v květnu studia sociologie zvířat na univerzitě v Indianě. Do zaměstnání nastoupila přibližně před dvěma týdny.

„Byla to skvělá mladá žena, která teprve zahájila svou kariéru. Jsme zarmouceni z toho, že došlo k této hrozné nehodě. Alexandra ale umřela, když se věnovala tomu, co milovala,“ citovala agentura AP z prohlášení její rodiny.

Domov dvaceti velkých koček

Park pro divoká zvířata v Burlingtonu byl založen v roce 1999. Ročně ho navštíví více než 16 tisíc lidí. Park je domovem více než 80 zvířat, z toho dvaceti velkých kočkovitých šelem, a pracuje v něm tucet zaměstnanců.

V roce 2004 přijal na žádost amerického ministerstva zemědělství čtrnáct lvů a tygrů, kteří žili v „nepřijatelných podmínkách“.

Dermophis donaldtrumpi
Vědci pojmenovali po Trumpovi obojživelníka. Stejně jako on strká hlavu do písku