K tragické události došlo v okamžiku, kdy zaměstnanci parku poklízeli jeden z výběhů. Lev se zatím nezjištěným způsobem dostal ze zamčeného prostoru do výběhu a napadl dvaadvacetiletou Alexandru Blackovou.

Přivolaným policistům nezbylo nic jiného než zvíře zastřelit. Jinak by se totiž nedostali k tělu mladé ženy. Incident se stále vyšetřuje, upozornila agentura AP.

„Tohle je určitě nejhorší den mého života. Ztratili jsme zaměstnance. Přišli jsme o jedno zvíře. Po dnešku je náročné neztratit i víru,“ řekla serveru WTVD-TV výkonná ředitelka parku Mindy Stinnerová.

Alexandra Blacková ukončila v květnu studia sociologie zvířat na univerzitě v Indianě. Do zaměstnání nastoupila přibližně před dvěma týdny.

„Byla to skvělá mladá žena, která teprve zahájila svou kariéru. Jsme zarmouceni z toho, že došlo k této hrozné nehodě. Alexandra ale umřela, když se věnovala tomu, co milovala,“ citovala agentura AP z prohlášení její rodiny.

Domov dvaceti velkých koček

Park pro divoká zvířata v Burlingtonu byl založen v roce 1999. Ročně ho navštíví více než 16 tisíc lidí. Park je domovem více než 80 zvířat, z toho dvaceti velkých kočkovitých šelem, a pracuje v něm tucet zaměstnanců.

V roce 2004 přijal na žádost amerického ministerstva zemědělství čtrnáct lvů a tygrů, kteří žili v „nepřijatelných podmínkách“.