Místní obyvatelé dlouho hlásili, že zahlédli po dešti bizarně vypadající, asi 20 centimetrů dlouhé slimáky, ale až nyní jejich existenci oficiálně potvrdili vědci. Ti tyto plže našli na hoře Mount Kaputar, která se ve státě Nový Jižní Wales tyčí do výšky 1524 metrů. A stanovili, že druh s latinským názvem Triboniophorus aff. graeffei je unikátní pro alpský les na svazích hory.
"Tak jasně růžoví, jak si jenom dokážete představit, přesně takoví jsou," řekl strážce národního parku Michael Murphy rozhlasové stanici ABC. "Když je dobré ráno, tak jich můžete vidět stovky, ale jen v té jedné oblasti."
V noci slimáci vylézají do stromů, kde se živí plísněmi a mechy. Jejich jasně růžová barva se může zdát jako jednoznačné lákadlo pro predátory, ale podle vědců jim naopak pomáhá schovat se mezi opadanými eukalyptovými listy, které jsou červené.
Ovšem obří růžoví slimáci nejsou jedinými podivnými tvory žijícími na hoře Mount Kaputar. Jsou tu také tři druhy kanibalských šneků. "Jsou to žraví malí chlapíci," prohlásil Murphy. "Pohybují se po lesní půdě a hledají slizovou stopu jiného slimáka. A pak ho stopují a sežerou."