Mši na počest Gotta na Bratislavském hradě, kde se bohoslužby běžně nekonají, nechal zorganizovat šéf slovenské sněmovny Andrej Danko. Ten se spolu se slovenským premiérem Peterem Pellegrinim v sobotu účastnil už zádušní mše za zesnulého zpěváka ve svatovítské katedrále na Pražském hradě.

"Karel Gott pěstoval krásu zpěvu, krásu hudby. Doufáme, že ho cesta přivede na cestu k Bohu," řekl Rábek, který je duchovním ve slovenské armádě.

Zápis do kondolenční knihy

Mše na Bratislavském hradě se kromě Danka a Vondráčka zúčastnilo několik slovenských ministrů a poslanců, ale i veřejnost. V hradní kapli byla vystavena velká fotografie se zpěvákovou podobiznou.

Slovenští politici ale i řada obyvatel Slovenska dříve vyjádřila soustrast nad jeho úmrtím také zápisem do kondolenční knihy na českém velvyslanectví v Bratislavě. Lidé u budovy ambasády rovněž zapalovali svíčky, položili květiny nebo fotografie zpěváka.

Gott během své dlouhé pěvecké kariéry často vystupoval i na Slovensku. V roce 1966 vyhrál ve slovenské metropoli první ročník festivalu populárních písní Bratislavská lyra s písní Mám rozprávkový dom, kterou zpíval slovensky.