Gang kuplířů se podle soudu zaměřil na zranitelné ženy ve finanční tísni, které do Británie lákal mimo jiné pod příslibem získání práce při sklizni ovoce. U všech obětí se jednalo o Romky ze Slovenska, jedna z nich prý trpěla vážnými psychickými problémy, další byla v době cesty do Británie těhotná.

Po příjezdu do Británie gang ženy věznil v domě v hrabství Kent, dokud nenalezl kupce. Mezitím je nutil k prostituci. Kupci vězněných žen byli nejčastěji muži z Indie a Pákistánu, kteří se sňatkem s nimi pokusili získat občanství Evropské unie. Přinejmenším v jednom případě usvědčení obchodníci s lidmi ženu prodali za 3000 liber (zhruba 115.000 Kč).

Soudce Michael Topolski obžalované při odůvodňování verdiktu upozornil na to, že trest, který dostanou, bude poměrně vysoký, neboť s ženami prý „zacházeli jako s předměty za účelem zisku".

Případ vyšel najevo poté, co se jedné ze zadržovaných žen podařilo utéci. Kentská policie jí však údajně nepomohla, a případ tak začali řešit až policisté na Slovensku. V Británii se o případ policie začala intenzivně zajímat až poté, co jeden z pákistánských kupců svou zakoupenou žena znásilnil tak brutálně, že téměř vykrvácela k smrti.